do kasy suma: 0,00 zł
PL

Za kulisami w Decolove

Za kulisami w Decolove

Świat Decolove od zawsze skupiał się wokół misternych detali i dbałości o najmniejszy szczegół a każda ozdoba, która opuszcza naszą pracownię przechodzi przez kilka par rąk i oczu, które czuwają nad tym, aby była idealna. Pomyślałam, że zaproszę Was do naszego atelier, aby pokazać jak wygląda proces twórczy.  

jak powstają kolekcje Decolove

Jak powstają kolekcje Decolove?

Każda nowa kolekcja zaczyna się od przeglądania inspiracji, które gromadzę przez cały rok i tworzenia moodboardu, a potem szkicy, których zwykle powstaje bardzo dużo. Rozrysowuję poszczególne rodzaje biżuterii na różne sposoby, często w kilku wersjach aby póżniej móc stworzyć prototypy i przetestować, który z nich będzie najbardziej atrakcyjny i wygodny w użytkowaniu. Często zamykam się wtedy sama w pracowni i podczas wielu prób i błędów, tworzę. 

przygotowywanie ozdób Decolove

W ten sposób powstaje myśl przewodnia całej kolekcji, która przewija się w projektach, a także wizji artystycznej widocznej na końcu procesu. To dla mnie ważne, aby ozdoby, które projektuję łączyły w sobie elementy tradycji z nowoczesnością, miały ten szczególny rodzaj delikatności, były wyjątkowe i niespotykane i zapadały w pamięć. 

projekty ozdób Decolove

Z jakich materiałów powstają ozdoby Decolove?

W kolekcjach Decolove korzystamy z wielu przeróżnych materiałów - pereł słodkowodnych o pięknych nieregularnych kształtach, surowego mosiądzu, który ma w sobie coś z romantycznej stylistyki retro, złoconego srebra, płatków złota, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, które kochamy za ich magiczne właściwości oraz jedwabiu - od szantungu przez organzę i muslin na japońskim habotai skończywszy.

jak powstają jedwabne kwiaty Decolove

Kwiaty z jedwabiu - wizytówka Decolove

Jedwab zajmuje w naszej pracowni wyjątkowe miejsce, ponieważ tylko on pozwala tworzyć przepiękne, wyglądające jak żywe, kwiaty.

przygotowywanie jedwabnych kwiatów

Photo Jerzy Sadowski

Używamy włoskiego jedwabiu w różnych kolorach i rodzajach, ponieważ każdy z nich daje inny efekt. Jest on najpierw usztywniany, aby był bardziej trwały i dawał możliwość formowania. Następnie, według wcześniej narysowanych szablonów, wycinamy ręcznie płatki i nadajemy im trójwymiarowy kształt. Pracujemy przy użyciu techniki rzemieślniczej, która powstała ponad 200 lat temu i przetrwała do dziś w praktycznie niezmienionej formie.

zwijanie płatków jedwabiu w kwiaty 

Wykorzystujemy do tego specjalne narzędzia o wielu końcówkach, które rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury i pozwala zwijać płatki jedwabiu na różne sposoby. Potem poszczególne płatki są ręcznie zszywane lub łączone z elementami biżuteryjnymi. 

Cały proces jest bardzo pracochłonny, wymaga dużej precyzji i dokładności ale tylko dzięki temu powstają niepowtarzalne jedwabne kwiaty w każdym możliwym kształcie i kolorze. 

jedwabny kwiat z kolekcji Decolove

Wianki i tiary - obowiązkowy element każdej kolekcji

 Poza kwiatami, ważną częścią każdej kolekcji są wianki i tiary, które zaplatamy ręcznie z mosiężnego drucika i rozmaitych elementów ozdobnych sprowadzanych z różnych zakątków świata. Proces ten jest bardzo żmudny i pracochłonny oraz wymaga dużej precyzji, tak aby każdy wianek wyglądał tak samo. 

ręcznie plecione wianki Decolove

Photo Piotr Stokłosa

Personalizowane ozdoby Decolove tworzone z myślą o Tobie

Oprócz regularnej kolekcji, w pracowni Decolove powstają też wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby na specjalne zamówienie, którymi zawsze zajmuję się osobiście. Podchodzę do nich zawsze z wielkim entuzjazmem, choć niejednokrotnie są dużym wyzwaniem. Taka biżuteria ma być nie tylko piękna, ale przede wszystkim wygodna i sprawdzić się podczas długiego wieczoru i szalonego tańca a przed wysłaniem jej do klientki, zawsze sprawdzamy czy będzie spełniała takie wymagania. 

personalizowane ozdoby Decolove

ręcznie robione opaski Decolove 

 Przez ponad dekadę istnienia Decolove stworzyłam kilkanaście kolekcji ślubnych, wieczorowych i codziennych ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie świadomość i zamiłowanie do wyjątkowych detali oraz zaufanie jakim obdarzają mnie klienci. Jestem za to bardzo wdzięczna i już nie mogę się doczekać kolejnych projektów, które jeszcze przed nami. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
/** * A function to handle a click leading to a checkout option selection. */ function onCheckoutOption(step, checkoutOption) { dataLayer.push({ 'event': 'checkoutOption', 'ecommerce': { 'checkout_option': { 'actionField': {'step': step, 'option': checkoutOption} } } }); } if($('body.checkout').length > 0) { $('input[name="shipping_zip_code"]').on('change', function() { if(!$('#paymentOptions').hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(1, 'Shipping and delivery options activate') } }); $('#goToStep2').on('click', function() { if(!$(this).hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(2, 'Continue button click') onCheckoutOption(3, 'Delivery address activated') } }); $('#checkoutForm').on('submit', function() { onCheckoutOption(4, 'Order button click'); }); $('#checkoutForm').on('submit',function onCheckout() { dataLayer.push({ 'event': 'checkout', 'ecommerce': { 'checkout': { 'actionField': {'step': 4, 'option': 'Thank you page'} } } }); }); }
Sklep internetowy Shoper Premium