do kasy suma: 0,00 zł
PL

Jak przechowywać biżuterię?

Jak przechowywać biżuterię?

Nic tak nie upiększa każdej stylizacji, nie dodaje jej charakteru oraz specyficznego wyrazu, jak odpowiednio dobrana, oryginalna biżuteria. Szczególnie ta tworzona ręcznie, z wykorzystaniem tradycyjnych technik oraz najlepszej jakości materiałów wymaga traktowania i przechowywania biżuterii ze szczególną troską o jej wygląd i dobrą kondycję. W głównej mierze od Ciebie zależy, jak długo będziesz cieszyć się nietuzinkowym pięknem ulubionych dodatków.

Dlaczego sposób przechowywania biżuterii ma znaczenie?

W przygotowanie biżuterii, szczególnie tej wykonywanej ręcznie, składającej się z misternie i żmudnie opracowywanych, jedwabnych kwiatów, jak bransoletki czy kolczyki, rzemieślnicy, a w zasadzie bardziej artyści, wkładają w swoje dzieła całe zaangażowanie, pasję, talent, ale i chęć przekazywania bagażu emocji i kreowania z ich pomocą nowych, inspirujących historii. Z powodzeniem te tworzone manualnie można nazywać małymi dziełami sztuki – i już jako takie zasługują na szacunek tego, w którego rękach się znalazły. To w końcu czyjś czas oraz niełatwa, wymagająca precyzji i gustu praca.

Z drugiej strony, sposób, jak przechowywać biżuterię, ma wydźwięk czysto praktyczny. Jedynie posegregowane, poukładane i odpowiednio zabezpieczone drobiazgi nie będą czernieć ani pokrywać się śniedzią, nie zgubią się, nie splączą ani nie zarysują, a delikatne, tkaninowe dodatki nie pogniotą ani nie podrą. Do przechowywania biżuterii wykorzystuj miejsca dostosowane do indywidualnych potrzeb materiałów i surowców, z jakich są wykonane. Dzięki temu zachowasz ich pierwotny, doskonały wygląd, bez względu na upływający czas. To również dobra metoda, by mieć zawsze wszystko pod ręką – ulubione dodatki będziesz nosić zawsze, gdy masz na to ochotę, bez zbędnego przeszukiwania pudełek i rezygnowania w połowie. To Twoje własne skarby, kolekcjonowane zgodnie z upodobaniami i gustem, więc zadbaj o nie po królewsku, a odwdzięczą się z nawiązką.

Optymalne warunki do przechowywania biżuterii w domu

Zanim znajdziesz dla przechowywanej biżuterii pomysły na najlepsze skrytki i sekretne miejsca, musisz porządnie je przejrzeć. Zacznij od posegregowania kolczyków i dobrania ich w pary, rozplątania łańcuszków naszyjników, odnalezienia pierścionków, grzebyków do włosów i innych drobiazgów, dzięki którym Twoje stylizacje są wyszukane i dopracowane, ale i wyróżniają Cię z tłumu.

Niezależnie od surowca i innych materiałów, z jakich wykonana jest Twoja biżuteria, każda z nich najlepiej będzie się zachowywać w specyficznym klimacie. Jak przechowywać biżuterię, żeby nie czerniała? Optymalnymi warunkami będzie miejsce zaciemnione, bez dopływu światła słonecznego oraz, o ile to możliwe, bez dostępu do powietrza. Idealnie byłoby uchronić swoje błyskotki także przed kurzeniem się, ponieważ jego drobinki osiądą w detalach broszek czy nausznic, wymagając ich specjalistycznego czyszczenia przed ich kolejnym założeniem. W takich warunkach srebro nie będzie ciemnieć, a złoto przez cały czas będzie lśnić tym samym blaskiem. Pamiętaj również, że Twoja biżuteria nie przepada ani za nadmiarem wody, ani za detergentami, dlatego zdejmuj ją zawsze przed kąpielą lub przed sprzątaniem. Tyczy się to przede wszystkim delikatnych naszyjników, składających się z tkaninowych dodatków, jak jedwabne kwiaty – ich misterne piękno mogłoby w ten sposób zniknąć bezpowrotnie. Im bardziej oryginalna i wyjątkowa biżuteria, tym więcej uwagi należy poświęcić sposobom jej pielęgnacji oraz przechowywania.

 

Przechowywanie biżuterii – najlepsze pomysły

Istnieje przynajmniej kilka dobrych metod, w czym przechowywać biżuterię, żeby zachowała wszystkie swoje właściwości i pierwotny wygląd przez długie lata. Najlepszym sposobem, gwarantującym minimalny dostęp do powietrza, promieni UV, kurzu oraz wilgoci, są specjalne, zawiązywane woreczki oraz pudełka, w których zostały oryginalnie zapakowane i podarowane na prezent. To istotne szczególnie w przypadku większych ozdób, jak tiary, które potrzebują dla siebie i swojej urody sporej ilości miejsca. Z kolei posiadając nieco zdolności manualnych, woreczki do przechowywania biżuterii możesz uszyć samodzielnie.

W sklepach znajdziesz też różnego rodzaju organizery i kuferki większych rozmiarów, w których możesz bezpiecznie i estetycznie rozłożyć praktycznie każdy rodzaj biżuterii. Są tam wydzielone miejsca na łańcuszki, osobne na bransoletki, pierścionki czy kolczyki. Jeśli posiadasz imponującą kolekcję tych ostatnich, pewnie przypadnie Ci do gustu specjalny stojak, mieszczący nawet kilkanaście ich par. Jedynym minusem tego rozwiązania jest słaba ochrona przed kurzem, dlatego cenniejsze egzemplarze, na przykład te składające się z jedwabnych kwiatów, schowaj w bezpieczniejszym miejscu, ograniczającym dostęp kurzu do delikatnej materii kwiatowych płatków. Jeśli masz do dyspozycji miejsce w szufladzie toaletki, możesz włożyć do niej wkład, pozwalający dokładnie posegregować posiadaną biżuterię na wzór kuferka. To rozwiązanie jest bardzo praktyczne i pozwala nie tylko pięknie rozłożyć swoją kolekcję jak za jubilerskim szkiełkiem wystawowym, ale także zapanować nad porządkiem wśród swoich skarbów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
/** * A function to handle a click leading to a checkout option selection. */ function onCheckoutOption(step, checkoutOption) { dataLayer.push({ 'event': 'checkoutOption', 'ecommerce': { 'checkout_option': { 'actionField': {'step': step, 'option': checkoutOption} } } }); } if($('body.checkout').length > 0) { $('input[name="shipping_zip_code"]').on('change', function() { if(!$('#paymentOptions').hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(1, 'Shipping and delivery options activate') } }); $('#goToStep2').on('click', function() { if(!$(this).hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(2, 'Continue button click') onCheckoutOption(3, 'Delivery address activated') } }); $('#checkoutForm').on('submit', function() { onCheckoutOption(4, 'Order button click'); }); $('#checkoutForm').on('submit',function onCheckout() { dataLayer.push({ 'event': 'checkout', 'ecommerce': { 'checkout': { 'actionField': {'step': 4, 'option': 'Thank you page'} } } }); }); }
Sklep internetowy Shoper Premium