do kasy suma: 0,00 zł
PL

Jak dobrać kolczyki pasujące do twojej twarzy? Poradnik

Jak dobrać kolczyki pasujące do twojej twarzy? Poradnik

Kształt głowy jest jednym z najważniejszych atrybutów urody. Jej proporcje silnie wpływają na odbiór każdej i każdego z nas. Dlatego kierując się swojej geometrią twarzy, powinno się dobierać określone dodatki takie jak np. okulary i biżuterię.

Zestawienie kolczyków w taki sposób, aby pasowały i podkreślały kształt twarzy, stanowi bardzo ważną część układania całej stylizacji. Ten element biżuterii może zarówno uwypuklić atuty danego typu urody, jak i zamaskować ewentualne niedoskonałości. Nałożenie odpowiednich kolczyków może sprawić, że twarz zyska dodatkowego czaru i blasku. Dlatego wygląd kolczyków nie powinien być postrzegany w oderwaniu od twarzy, którą mają przyozdobić. Jak zatem dobrać kolczyki, żeby jak najlepiej pasowały do kształtu twarzy?

Kolczyki do owalnego kształtu twarzy

Owalnej twarzy przypisuje się pewną doskonałość i wzorowe proporcje. Taki kształt twarzy może być bowiem przyozdobiony niemalże każdym rodzajem kolczyków, ponieważ każdy z nich świetnie od niej pasuje.
Twarz owalna to taka, na której widnieją delikatne rysy, jej podbródek jest nieznacznie wysunięty ku przodowi, a czoło nie wysuwa się ponad linie kości policzkowych. Mając tak harmonijne proporcje, można korzystać z szerokiej palety kolczyków.

Dobrze jest też przełamywać owalność twarzy przez kolczyki o podłużnych kształtach. Dlatego korzystnie mogą prezentować się modele wiszące, gdyż optycznie wydłużą twarz, co nada jej atrakcyjnego wyrazu.
Kanciaste kolczyki - prostokąty, trójkąty oraz romby - na owalnej twarzy też będą prezentowały się wyjątkowo okazale.

Kolczyki do okrągłej twarzy

Do twarzy o zaokrąglonych kształtach można dobrać atrakcyjne modele kolczyków. Jako że okrągła "buzia" cechuje się pełnymi policzkami, niewielkim czołem oraz okrągłym podbródkiem, warto w ramach przeciwieństwa ozdobić ją kolczykami podłużnymi, pionowymi i wiszącymi. Jednym z przykładów długich i wyrazistych kolczyków znajdujących się w naszej kolekcji jest model Echo. Są to  kolczyki wykonane z jedwabiu i pereł słodkowodnych mocowanych na mosiężnych łańcuszkach.

kolczyki echo do okrągłej twarzy

Kolczyki Echo Black

Takie modele optycznie wydłużą twarz, przez co wizualny efekt będzie bardzo zadowalający.Okrągła twarz może być wysmuklona także przez dobranie do niej kanciastych kolczyków, a także tych o nieregularnych kształtach.

Kolczyki do trójkątnego kształtu twarzy

Twarz trójkątna nazywana jest też twarzą w kształcie serca. Cechuje się ona tym, że cała twarz zwęża się w kierunku podbródka, który jest nieco bardziej szpiczasty. Tym samym dolna połowa twarzy jest wyraźnie węższa od górnej, natomiast znajdujące się po jej bokach kości policzkowe są mocno zarysowane.

Jak dobrać stylowe i wieczorowe kolczyki do kształtu trójkątnego? Sprawdzą się modele, które zrównoważą wszelkie nieregularności. Posiadaczka takich proporcji twarzy może zdecydować się na krótkie kolczyki, ale także te długie i zwisające liry i kolczyki przeciągane. 

Idealnym przykładem długich i wysmuklających kolczyków znajdujących się w naszej kolekcji są inspirowane przebiśniegami kolczyki snowdrop wykonane z jedwabiu. 

kolczyki snowdrop do trójkątnego kształtu twarzy

Kolczyki Snowdrop

Warto jednak pamiętać, aby tak jak kształt twarz, nie zwężały się ku dołowi, ponieważ da to efekt zbyt wyraźnego wydłużenia twarzy.

Kolczyki do twarzy kwadratowej

W takiej twarzy można wyróżnić następujące cechy. Otóż jej posiadaczka lub posiadacz mają dość szerokie czoło i uwydatnioną żuchwę. Charakterystyczne jest także to, że twarz zarówno na poziomie szczęki, jak i policzków oraz czoła ma podobną szerokość. Tym samym kości policzkowe są dość uwydatnione.
Do takiej twarzy sprawdzą się kolczyki w kształcie dużych lub niewielkich kół, jak na przykład kolczyki Hortensia lub Lilli.

kolczyki hortensia plum do twarzy kwadratowej

Kolczyki Hortensia Plum

kolczyki lilli do twarzy kwadratowej

Kolczyki Lilly Pinneaple

Trafione okażą się także wszelkie inne zaokrąglone modele. Dzięki nim pewna kanciastość twarzy zostanie przełamana, co pozytywnie wpłynie na jej prezencję. Wtedy optycznie przybierze ona kształt twarzy pociągłej. Stąd opływowe kształty, koła lub półokręgi okażą się trafione w dziesiątkę.

Kolczyki do pociągłej twarzy

Pociągła, czyli wąska twarz przypomina nieco tę o kształtach kwadratowych. Szerokość szczęki, żuchwy oraz czoła jest dość zbliżona, natomiast krawędzie takie jak np. podbródek nie są kanciaste. Do pociągłej twarzy najlepiej pasować będą kolczyki okrągłe lub półokrągłe. Dlatego egzemplarze typu duże koła uwydatnią wszelkie atuty i zniwelują mankamenty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
/** * A function to handle a click leading to a checkout option selection. */ function onCheckoutOption(step, checkoutOption) { dataLayer.push({ 'event': 'checkoutOption', 'ecommerce': { 'checkout_option': { 'actionField': {'step': step, 'option': checkoutOption} } } }); } if($('body.checkout').length > 0) { $('input[name="shipping_zip_code"]').on('change', function() { if(!$('#paymentOptions').hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(1, 'Shipping and delivery options activate') } }); $('#goToStep2').on('click', function() { if(!$(this).hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(2, 'Continue button click') onCheckoutOption(3, 'Delivery address activated') } }); $('#checkoutForm').on('submit', function() { onCheckoutOption(4, 'Order button click'); }); $('#checkoutForm').on('submit',function onCheckout() { dataLayer.push({ 'event': 'checkout', 'ecommerce': { 'checkout': { 'actionField': {'step': 4, 'option': 'Thank you page'} } } }); }); }
Sklep internetowy Shoper Premium