do kasy suma: 0,00 zł
PL

Jakie kwiaty do włosów wybrać na ślub? Na jaki rodzaj kwiatów się zdecydować?

190.jpg

Ślubne stylizacje nierzadko zachwycają swą pomysłowością i dbałością o detale. Panny młode wymyślając model sukni ślubnej dla siebie, mogą czerpać inspiracje z wielu źródeł. Jedne korzystają ze wzorców współczesnych, inne zaś starają się naśladować dawne stylizacje. Jednak ponadczasowe wydaje się upiększanie sukni ślubnej kwiatami. Są one nieodłącznym elementem każdego ślubu. Mogą być dodatkiem do sukni - wpięte lub trzymane przez pannę młodą w postaci bukietu. Natomiast wiele kobiet kwiatami upiększa swą fryzurę.

Kwiaty we włosach do ślubu - uroczy dodatek ślubnej stylizacji

Choćby pojedynczy kwiat wpleciony w starannie wystylizowaną fryzurę panny młodej świetnie wpływa na jej prezencję. Nie dość, że cała kreacja przez ten żywy element zyskuje na naturalności, to ze względu na barwę kwiatostanu dodawane jest jej sporo kolorytu. Bukiet, wianek lub osobne pączki kwiatów są świetnym dodatkiem do fryzury ślubnej. Co ważne, jedwabne kwiaty tak samo, jak żywe są pięknym udekorowaniem całej stylizacji.

Żywe kwiaty czy jedwabne - na które się zdecydować?

Ślub i zabawa weselna stanowią niemałe wyzwanie dla trwałości całej skrzętnie układanej stylizacji panny młodej. Dlatego decydując się na żywe kwiaty do włosów, trzeba liczyć się z tym, że w wyniku dużej temperatury lub po prostu z powodu upływu czasu mogą one więdnąć, opadać i deformować się. Dlatego też jedwabne kwiaty do włosów wydają się rozwiązaniem bezpieczniejszym. Jedwabne kwiatowe spinki posłużą przez całe zaślubiny i niestraszne im będą nagłe dynamiczne ruchy w trakcie zabawy weselnej. Tym samym jedwabne kwiaty we włosach dłużej zyskają świeżość i gustowny powab.

Kolor włosów a wybór kwiatów

Decydując się na kwiatowe kompozycje, należy mieć na uwadze to, czy kolor włosów pasuje do barwy wpiętych do nich kwiatów. Panny młode o jasnych włosach, w kolorze blond, będą wyglądały ładnie z wiankami i przypinkami złożonymi z kwiatów w kolorach kremowych i pastelowych, które dodatkowo wzmocnione będą o wyrazistą zieleń łodyg oraz liści.

Z kolei szatynki lub brunetki wyglądają olśniewająco, gdy ich fryzurę upiększają kwiaty o intensywnych kolorach takich, jak czerwień lub żółć.

Panny młode, które mają włosy koloru rudego wyglądają wyjątkowo korzystnie w zestawieniu z wiankiem lub przypinką złożonymi z kwiatów o barwie beżowej lub złotawej.

Spięte czy rozpuszczone włosy do kwiatowych dodatków?

Kwiatowe dekoracje na głowie wyglądają wspaniale zarówno u posiadaczek spiętych, jak i rozpuszczonych włosów. Jednak to czy stanowi je bukiet, czy też pojedynczy kwiat zależne jest od fryzury panny młodej.

Jeden kwiatek można wpasować w kok, ale także w warkocz, a nawet w rozpuszczone włosy. Jeśli jest on umiejętnie wpięty to nie dość, że dopełni powabu całej kreacji, to będzie trzymał fryzurę ryzach.

Zestawienie ze sobą kilku pojedynczych kwiatów na głowie będzie współgrało z kokiem, z kolei wianki ozdobią panie o bujnych fryzurach, których włosy są grube i gęste.

Warto wiedzieć, że warkocze zyskują także wtedy, gdy wplecionych w nie zostanie nie jeden a kilka kwiatów. Mogą być nimi drobne pączki, a także niewielkie wiązanki.

Jedwabne kwiaty wpięte we włosy

W kolekcji Decolove znajduje się wiele modeli kwiatowych dodatków, które sprawią, że fryzura panny młodej będzie perfekcyjna. Ręcznie wykonywane grzebienie, opaski i wianki subtelnie podkreślą urodę i wpasują się w styl sukni ślubnej.

Godnym uwagi jest m.in. delikatny wianek Caroline. Złożony z jedwabnych koralików i kwiatów doskonale prezentuje się w towarzystwie welonu. Jest on na tyle giętki, że łatwo dopasować go do każdego kształtu głowy i przede wszystkim zapewnia on wygodę.

Opaska Snowdrop natomiast jest subtelnym dodatkiem, który doda pannie młodej dziewczęcego wdzięku. To rękodzieło składające się ze złotego lub srebrnego druciku pokrytego kwiatami z jedwabnej organzy będzie dopełnieniem każdej ślubnej fryzury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
/** * A function to handle a click leading to a checkout option selection. */ function onCheckoutOption(step, checkoutOption) { dataLayer.push({ 'event': 'checkoutOption', 'ecommerce': { 'checkout_option': { 'actionField': {'step': step, 'option': checkoutOption} } } }); } if($('body.checkout').length > 0) { $('input[name="shipping_zip_code"]').on('change', function() { if(!$('#paymentOptions').hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(1, 'Shipping and delivery options activate') } }); $('#goToStep2').on('click', function() { if(!$(this).hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(2, 'Continue button click') onCheckoutOption(3, 'Delivery address activated') } }); $('#checkoutForm').on('submit', function() { onCheckoutOption(4, 'Order button click'); }); $('#checkoutForm').on('submit',function onCheckout() { dataLayer.push({ 'event': 'checkout', 'ecommerce': { 'checkout': { 'actionField': {'step': 4, 'option': 'Thank you page'} } } }); }); }
Sklep internetowy Shoper Premium