do kasy suma: 0,00 zł
PL

Dodatki do sukni ślubnej - jak je dobrać?

188.jpg

Tak jak podczas ślubu najważniejsi są państwo młodzi, tak w trackie stylizowania i ustalania dekoracji przede wszystkim powinno się dostosowywać detale do stylu sukni ślubnej. Można stwierdzić, że suknię należy zakupić w pierwszej kolejność, po to, by względem niej dobierać pozostałe elementy.

Na suknię ślubną skierowane są oczy wszystkich gości, dlatego jej dobór musi być bardzo przemyślany. Istnieje wiele fasonów i krojów sukni, z biegiem lat modowe wzorce się zmieniają, a panny młode raz korzystają ze stylu lat minionych, a innym razem wybierają bardziej współczesne rozwiązania. Bez względu na gust, każdą suknię ślubną warto upiększyć dodatkowymi elementami. Tylko wtedy uzyska ona swój najpełniejszy blask, a panna młoda nie będzie miała wątpliwości, że uczestniczy w chwili wyjątkowej.

Dodatki ślubne dla Panny Młodej

Dodatkami do sukni ślubnej mogą być nie tylko akcesoria, ale także fryzura lub rodzaj makijażu. Natomiast w tym artykule skoncentrujemy się na takich ozdobnikach jak: biżuteria, torebka, bukiet, ozdoby do włosów, a także buty. Każdy z nich ma sprawić, że suknia będzie prezentować się jak najokazalej, natomiast przede wszystkim owe dodatki muszą z nią harmonijnie współgrać.

  • Bukiet

Chyba nikt nie wyobraża sobie ślubu i wesela bez kwiatów. Rozdają je goście, ale także upiększają one pannę młodą, gdy zmierza do ołtarza, aby powiedzieć swoje sakramentalne 'tak'. Kwiaty są elementem kreacji, który sam w sobie ozdabia wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu. Można byłoby pomyśleć, że każdy ich gatunek nadałby elegancji przyszłej żonie. Natomiast według ślubnej etyki, dobrze jest, gdy panna młoda trzyma w swych dłoniach bukiet złożony z białych lub jasnoróżowych róż. Mogą one występować w towarzystwie konwalii, które uchodzą za symbol wierności.

  •   Torebka

Jest to kolejny przedmiot, który znajduje się tuż przy pannie młodej i który nie rzadko ląduje bezpośrednio w jej rękach. Dlatego torebka ślubna także musi komponować się z całością kreacji. Najczęściej wybierana jest tzw. kopertówka, czyli niewielka torebka z łańcuszkiem lub skórzanym paskiem. Mile widziane jest, gdy jej kolor jest zbliżony do koloru sukni ślubnej.

  • Ozdoby do włosów

Fryzura panny młodej poddawana jest wielu zabiegom stylizacyjnym, lecz dodatkowo może być ona upiększona o ozdoby do włosów. Częstym rozwiązaniem jest zakładanie takich dodatków jak: wianki, krótkie i długie welony, tiary, opaski lub spinki.

  • Buty ślubne

Wygląd butów ślubnych musi silnie współgrać z kreacją sukni. Oczywiście dobrze byłoby, gdyby były one także wygodne - w końcu panna młoda będzie w nich tańczyła podczas zabawy weselnej. Natomiast podczas doboru butów ślubnych należy kierować się zasadą zgodności kolorów, czyli biała suknia dobrze wygląda z białymi butami, a kremowa z kremowymi itd.

  • Biżuteria

Biżuteria ślubna dla panien młodych to między innymi długie kolczyki, naszyjniki, perły, złoto, srebro, bransoletki i wiele innych dodatków. Dużą popularnością cieszą się także biżuteryjne wianki zakładane na głowę. Przykładów biżuterii ślubnej jest wiele i podczas doboru tych eleganckich dodatków można pozwolić sobie na dużą kreatywność.

Czym kierować się podczas wyboru dodatków do sukni ślubnej?

Jak się okazuje, istnieje kilka wytycznych dotyczących komponowania ze sobą dodatków ślubnych. Jedne muszą być stuprocentowo zgodne z suknią ślubną, inne zaś mogę od niej nieco odbiegać swoją barwą. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że stylizacyjna harmonia wszelkich ozdobników jest na wagę złota. Tym skrupulatniej zestawione zostaną poszczególne dodatki, tym bardziej będą do siebie pasowały, przez co kreacja panny młodej będzie bardziej oszałamiająca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium