do kasy suma: 0,00 zł
PL

Wianek ślubny zamiast welonu. Jak go wybrać i dla kogo będzie odpowiednim wyborem?

194.jpg

Każda Panna Młoda stoi przed wieloma wyborami dotyczącymi swojej ślubnej stylizacji. Już sama selekcja najlepszej sukni, z racji mnogości krojów i wzorów, może przyprawić o niemały ból głowy. Nie wspominając o tym, z jakimi rozterkami może wiązać się wybór butów, biżuterii lub makijażu. Jednak dopiero dbając o każdy detal, będzie mogła być pewna, że jej prezencja jest nienaganna. Jednym z bardzo ważnych elementów ślubnej stylizacji są ozdoby do włosów w tym m.in. wianek lub welon. Co ciekawe, coraz więcej kobiet decyduje się na wybór tego pierwszego. Zatem czy wianek zamiast welonu będzie dobrym pomysłem?

Dlaczego wianek ślubny będzie lepszy niż welon?

Wianki w pierwszej chwili kojarzą się z dawnymi czasami. W kulturze postrzega się je jako symbol niewinności. W swej wyobraźni widzimy je na głowach panien młodych uczestniczących w plenerowym sielankowym weselu w stylu boho - odbywającym się w malowniczej wsi pośród złotych połaci pól i w otoczeniu przyrody i kwiatów. Istotnie, coraz więcej par pragnie zorganizować swoje zaślubiny właśnie w takiej aranżacji. Taka stylizacja jest pewną odskocznią od wielkomiejskich wesel urządzanych w weselnych salach lub w pałacach.
Jednak wybór wianka nie musi przecież wiązać się z tak wiernie oddaną wiejską scenerią. Z pewnością doskonale będzie się prezentował na głowach wielu panien młodych. W końcu na ślubie, jak i podczas wesela kwiatowych elementów nie brakuje.

Naturalność wianka

Kwiatowy wianek doda pannie młodej nie tylko uroku i subtelności, ale właśnie naturalności. Co bardzo ważne, nie tylko wianek wykonany z żywych kwiatów będzie to podkreślał. Doskonałą alternatywą jest wianek wykonany z jedwabnych kwiatów, który wygląda równie pięknie. To ozdoba unikatowa, wykonywana w naszej pracowni ręcznie. Niepodważalne jest to, że kwiatowe płatki znajdujące się na głowie i gałązki wpięte we włosy sprawiają, że panna młoda będzie też wyglądało bardziej dziewczęco.

Jako że kompozycji kwiatowych może być bardzo dużo, to wianek można dostosować niemalże do każdej stylizacji.

Wianek - do jakich fryzur pasuje?

Wianki stworzone z żywych kwiatów lub te przypominające nieco biżuterię będą pasowały do niemalże każdej fryzury. Wiele panien młodych decyduje się na upięcie swych włosów w kok. Wianek właśnie może być doskonałym uzupełnieniem takiej stylizacji.

Wianki ślubne będą dobrze wyglądały także na głowach kobiet z krótkimi włosami. Wianek niczym opaska może być bardzo strojnym elementem całej ślubnej kreacji.
Kwiecisty i romantyczny wianek najczęściej polecany jest pannom młodym, które do swych zaślubin przystępują z długimi i rozpuszczonymi włosami. Takie połączenie sprawia, że kobieta wygląda wyjątkowo subtelnie. Co ważne, wianek doskonale przytrzymuje taką fryzurę.

Wianek a bukiet ślubny

Czy można przesądzić z nadmiarem kwiatowych elementów? Czy wianek i bukiet mogą występować w parze? Otóż nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, żeby panna młoda miała w swych włosach upięty wianek i jednocześnie, aby trzymała w dłoni bukiet z kwiatów. To czy się na to zdecyduje, zależy wyłącznie od osobistych preferencji.

Oczywiście, jeśli wianek jest wyjątkowo duży i gdy tworzą go naturalne kwiaty, to bukiet może okazać się zbędny. Jednak, gdy panna młoda decyduje się na niewielki wianek typu opaska, to nie musi obawiać się o nadmiar. Wtedy może też pokusić się o obfity bukiet.

Rodzaje wianków ślubnych

Najbardziej kolorowe wianki, to takie, w których najwyraźniej wyeksponowane są płatki kwiatków. Kolory takich modeli mogą być tak różnorodne, jak różnorodne są występujące w przyrodzie kwiaty. Wianek można przecież stworzyć zarówno z jasnoróżowych goździków, z czerwonych róż, jak i z białych margerytek. Dowolność takich kompozycji jest zatem niemalże nieograniczona.

Istnieją także plecione wianki, które komponowane są przede wszystkim z zielonych części roślin, czyli z gałązek. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby były one wystarczająco elastyczne.
Należy wspomnieć także o wiankach wykonanych z kwiatów jedwabnych. Takie modele świetnie imitują żywe kwiaty. Podobnie jak wianki biżuteryjne, czyli niewielkie wianki w typie opasek, na których znajdują się drobne kwiatowe pączki. Dużą zaletą wianków z kwiatów jedwabnych jest ich trwałość, w odróżnieniu od żywych kwiatów nie zwiędną i będą pięknie prezentować się na głowie panny młodej przez całą uroczystość, jak i również długo po niej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
/** * A function to handle a click leading to a checkout option selection. */ function onCheckoutOption(step, checkoutOption) { dataLayer.push({ 'event': 'checkoutOption', 'ecommerce': { 'checkout_option': { 'actionField': {'step': step, 'option': checkoutOption} } } }); } if($('body.checkout').length > 0) { $('input[name="shipping_zip_code"]').on('change', function() { if(!$('#paymentOptions').hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(1, 'Shipping and delivery options activate') } }); $('#goToStep2').on('click', function() { if(!$(this).hasClass('disabled')) { onCheckoutOption(2, 'Continue button click') onCheckoutOption(3, 'Delivery address activated') } }); $('#checkoutForm').on('submit', function() { onCheckoutOption(4, 'Order button click'); }); $('#checkoutForm').on('submit',function onCheckout() { dataLayer.push({ 'event': 'checkout', 'ecommerce': { 'checkout': { 'actionField': {'step': 4, 'option': 'Thank you page'} } } }); }); }
Sklep internetowy Shoper Premium